Różaniec bardzo często stanowi pamiątkę, która towarzyszy wielu pokoleniom. Dla każdego katolika jest to jeden z najważniejszych symboli wiary, a jeżeli paciorki zostały wykonane z kamienia, jest bardzo prawdopodobne, że taka pamiątka pozostanie w rodzinie jeszcze przez wiele pokoleń. Należy jednak zadbać o odpowiednie warunki przechowywania. Do tego służą specjalne pudełka na różaniec.

Nawet wytrzymały kamień czy konserwowane drewno źle zniesie wieloletni kontakt z kurzem i z wilgotnym powietrzem. Pozostaje też kwestia poszanowania symbolu wiary – różaniec z całą pewnością nie powinien „poniewierać się” gdzieś na dnie szafki. Wyspecjalizowane firmy oferują pudełka na różaniec w niezliczonych wariantach, zatem z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Pudełko czy etui?

Szeroka oferta rynkowa sprawia, że w łatwy sposób można dobrać pudełko stosowne do okazji, przy której różaniec został lub zostanie podarowany. Pudełka komunijne oznaczone są symbolem Najświętszej Eucharystii. Nie brakuje też modeli zdobionych podobiznami świętych.

Można też zdecydować się na zakup etui, które stanowi bardzo interesującą alternatywę dla pudełka. Płócienne woreczki sprawiają bardzo skromne wrażenie, z kolei skórzany portfelik będzie podlegał naturalnemu zużyciu materiału, co w przyszłości podkreśli wielopokoleniowy charakter pamiątki. Pod względem kolorystycznym, wybór jest niemal nieograniczany.