Dla wielu osób bardzo ważna jest modlitwa. Kochamy wierzyć, że czuwa nad nami siła wyższa i z niczym nie jesteśmy sami. Jeśli mówimy o modlitwie to od razu widzimy przed oczami nie tylko Boga, ale także obraz klęcznika z którego korzystamy będąc w kościele i odmawiając naszą modlitwę.

 

Klęcznik- dlaczego jest tak ważny?

Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że słowa wypowiadane przez nas w modlitwie, nasze podziękowania i często wyrazy bólu są kierowane do Boga. Dlatego musimy wypowiadać je w skupieniu i nic nie może nam tego stanu zakłócić. Byłoby to jednak bardzo ciężkie klęcząc na zimnej i twardej podłodze w kościele. Nowy klęcznik eliminuje owy dyskomfort z tym związany, ponieważ jest tak zbudowany, abyśmy czuli wygodę i mogli skupić się na tym co ważne, a mianowicie na modlitwie. Nasza pozycja jest ułożona dla nas w taki sposób, abyśmy mogli czuć się jak najbardziej komfortowo.

 

Skupienie w modlitwie

Modlitwa jest rzeczą świętą. Często właśnie w niej mówimy o najbardziej skrywanych emocjach i obawach, których nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć nikomu. Dlatego tak ważne jest, aby robić to w skupieniu i wypowiedzieć wszystko co leży nam na sercu, bo być może sprawi to, że poczujemy się lepiej i wpadniemy na rozwiązanie dotąd niemożliwych trudności czy problemów. Wiara dla każdego jest właśnie z tego powodu tak ważna, bo daje nadzieję na lepsze jutro i świadomość, że nie jesteśmy sami.