Dewocjonalia cieszą się sporą popularnością wśród osób, dla których wiara jest wyjątkowo ważna w życiu. Lubią one otaczać się w swojej codzienności rzeczami, które przedstawiają wizerunki świętych lub symbole religijne. Wbrew pozorom tego typu rzeczy nie nadają się tylko i wyłącznie do kościołów czy kaplic – można doskonale zaadaptować je we własnym domu, na przykład w miejscu, w którym zwykle odmawia się modlitwy.

Piękne dewocjonalia czyli krzyż franciszkański


Jednym z piękniejszych dewocjonaliów jest drewniany krzyż franciszkański, który jest inspirowany oryginałem znajdującym się w kościele św. Damiana we Włoszech. To właśnie tam modlił się Franciszek, co było przełomowym momentem w jego życiu. Piękny drewniany krzyż z wizerunkiem Jezusa Chrystus, jest jedyny w swoim rodzaju. Od teraz można mieć go w swoim domu. Różne rozmiary krzyża pozwalają na wybór takiego, który będzie najbardziej odpowiedni dla konkretnego wiernego. 

Podaruj krzyż franciszkański


Piękny drewniany krzyż św Franciszka będzie również doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, która po prostu lubi otaczać się dewocjonaliami w swojej codzienności. To zatem dobry pomysł na upominek dla babci lub starszej cioci, dla zakonnicy lub zaprzyjaźnionego księdza. Czasem trudno znaleźć stosowny prezent dla takich osób, a wyjątkowo starannie wykonany krzyż franciszkański, wydaje się być w tej sytuacji po prostu doskonałym rozwiązaniem.