Co znajdziemy w księgarni religijnej? Wbrew pozorom – nie tylko książki. Zachęcają rysunkami kubki i koszulki, rybki do naklejenia, kartki z przesłaniem, magnesy na lodówkę, płyty z muzyką chrześcijańską czy inne ewangelizacyjne gadżety. Z wieszaka spogląda niejeden różaniec drewniany, plastikowy czy szklany. Kolorowe paciorki zachęcają, by je wypróbować. https://www.meritohurt.pl/rozance-drewniane.html

Kto korzysta z księgarni religijnej


A jak wyglądają jej klienci? Czy to tylko adepci Wyższego Seminarium Duchownego ewentualnie studenci teologii? Nic bardziej mylnego. Zaglądają narzeczeni poszukujący nagrań ks. Pawlukiewicza czy o. Szustaka, młodzi szukający ikon na prezent dla wspólnotowych nowożeńców, parafianie wybierający idealną figurę Matki Bożej w tajnym prezencie dla księdza proboszcza, mamy żywiołowych dzieci komunijnych, którym znów się zerwał medalik, pielgrzymi wybierający się na Jasną Górę, potrzebujący zaopatrzyć się w różaniec.

Wieczory w księgarni


Księgarnie dzisiaj to także miejsca spotkań. Niejedna zaprosiła w swoje skromne progi mieszkańców danej miejscowości na wieczór autorski, spotkanie z misjonarzem czy pokaz fotografii. To dobry sposób, by zainteresować swoim asortymentem. Mile spędzony czas łączy się niejednokrotnie z zakupem książek, obrazów, różańców, płyt czy zamówieniem wybranych pozycji. Wbrew pozorom księgarnia religijna to całkiem ciekawy zakątek na mapie miasta i dla wielu osób bardzo potrzebny.