Są rzeczy, których w domu każdego katolika, nigdy zabraknąć nie może. Są to oczywiście przedmioty niezwykłe.

Biblia Jerozolimska czy Biblia Tysiąclecia?

Podczas wizyty kolędowej na stole oprócz świecy, krzyża i wody święconej powinna znaleźć się Biblia. Pismo Święte, w tym przede wszystkim Stary i Nowy Testament, stanowi dla katolików źródło wiary i wiedzy o życiu Jezusa Chrystusa, a inne jej księgi mają nie mniejsze znaczenie dla innych wyznań. Najsłynniejszy i najstarszy przekład Biblii z hebrajskiego i greki to łacińska wulgata. Z tego pierwowzoru korzystały przede wszystkim wszystkie inne przekłady. Biblia Jerozolimska tłumaczona była z późniejszego przekładu francuskiego, a ją w części użyto również do polskiego tłumaczenia Biblii Tysiąclecia. Tak naprawdę nie różnią się one szczególnie, a drobne różnice nie wpływają na nasz odbiór.
Biblia jest tak ważną księgą, że znajdziemy ją właściwie w każdym domu. https://www.meritohurt.pl/pismo-swiete/biblia-jerozolimska-paginowana,11183,1.html

Co jeszcze w naszym niezbędniku?

Oprócz wspomnianych wyżej religijnych akcesoriów oraz Biblii Jerozolimskiej lub Tysiąclecia, spotkamy się jeszcze w domach z innymi, ciekawymi dewocjonaliami. Najpopularniejsze są oczywiście krzyże, których wybór jest nieograniczony i można czasem trafić na naprawdę wyjątkowy. Krzyż jest jednak przede wszystkim symbolem wiary, więc jego wygląd nie jest najważniejszy. Na ścianach wieszane są również ikony i inne święte obrazy, a w pokojach dzieci znajdziemy figurki aniołków. W szufladach odłożone znajdziemy różańce używane w codziennej modlitwie. Te niezwykłe przedmioty budują atmosferę każdego domu.