Matka Boża ukazująca się w szczególnych miejscach, takich jak Medjugorie, Lourdes czy Fatima, prosi o codzienną Modlitwę Różańcową. Z Medjugorie pochodzi wyjątkowa koronka, która składa się z siedmiu części. Matka Boża prosiła tam o to, by kapłani codziennie modlili się na różańcu.. Każda z siedmiu części składa się z trzech paciorków. To najważniejsza rzecz, jaka można przywieźć z tego niesamowitego miejsca.

Siedem części

Margaretka to niezwykły kwiat ofiarowywany dla jednej szczególnej osoby – kapłana. Codziennie modli się za niego jedna osoba lub rodzina. To taki symboliczny kwiat zebrany wokół jego osoby. Siedem części jak siedem płatków. Na każdym płatku zapisuje się imię i nazwisko osoby lub rodziny, która deklaruje się za niego modlić. Środek kwiatu symbolizuje księdza. Najważniejsze jest to, żeby modlitwa odmawiana była codziennie i nie ma jednej narzuconej formy – Margaretka modli się w sposób, jaki jej najbardziej odpowiada.

Historia Margaretki

Nazwa modlitwy pochodzi od imienia dziewczyny, która w wieku trzynastu lat zachorowała na Heine-Medina. Chorobę swoją traktowała jak prawdziwe powołanie. Do końca życia była całkowicie sparaliżowana. Zmarła w wieku 40 lat. Od tego narodził się Ruch Margaretek, który swoją modlitwą obejmuje wielu kapłanów. Niezwykła postawa chorej dziewczyny porusza od dawna i wciąż tworzą się nowe Margaretki. Każda z nich zostaje zapisana w Księdze Apostolatu.

Modlitewnik do Margaretki można znaleźć na https://www.meritohurt.pl/modlitewniki/modlitewniki-na-rozne-okazje/margaretka-modlitwa-za-kaplanow,712,1.html