Nierzadko zastanawiamy się nad prezentem na ważną kościelną okazję. Chrzest, komunia, bierzmowanie, czy sakrament małżeństwa wiążą się z zakupem upominku dla dziecka lub państwa młodych. Często szukamy pomysłów w sklepach komercyjnych, biorąc pod uwagę tylko świecki wymiar organizacji imprezy. Warto jednak podkreślić święty charakter przyjmowania sakramentów i szukając prezentu, zadbać o duchowość wydarzenia.

Medaliki srebrne w podarunku


To bardzo uniwersalny pomysł na prezent, nawet na chrzest. Malutkie dziecko kiedyś urośnie, a wtedy łańcuszek z medalikiem będą stanowić pamiątkę tego ważnego sakramentu oraz świadczyć o przynależności do wspólnoty katolickiej. Podarowanie dwóch medalików parze młodej to ładne zaakcentowanie świętego charakteru zawarcia małżeństwa. Może mieć znaczenie symboliczne: związania ze sobą dwojga osób i błogosławieństwa Bożego dla młodej pary.

Jaki medalik wybrać?


Dla dziecka ładnie prezentują się medaliki z Aniołem Stróżem. Modlitwa do Anioła jest przecież jedną z pierwszych modlitw, z którą zapoznaje się mały katolik, a motyw Anioła to znak ciągłej opieki i czuwania nad człowiekiem. Dla młodego człowieka przystępującego do bierzmowania bardziej odpowiednie będą medaliki z Matką Bożą lub Panem Jezusem. Dobrym pomysłem jest też medalik ze świętym imiennikiem obdarowanego. Nowożeńcy mogą dostać dwie takie same zawieszki albo dwie z różnymi postaciami: z Matką Bożą oraz Jej Synem. Zobacz meritohurt.pl/srebro-medaliki-krzyzyki-lancuszki/srebro-medaliki-srebrne.html